NEWSTICKER

Chronik Vereinsmeisterschaften

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2016

Sebastian Stegemann
Andreas Raeder
Dennis Wieben
Christoph Bednarz
Celina Hickisch
Lisa Otto
Antje Krüger
Julia Dunker
Doppel: L.Carnevale/L.Spresny Doppel: L.Benz/C.Hickisch
Mixed: J.Seidensticker/R. Friedrich

2015

Georg Gütschow
Bastian Abert
Sebastian Stegemann
Dennis Wieben
Miriam Jaser
Celina Hickisch
Antje Krüger
Julia Döring
Doppel: B.Krause/Ch. Litzki Doppel: A.Krüger/M.Peix
Mixed: C.Hickisch/M. Kosler

2014

Georg Gütschow
Sebastian Stegemann
Marcel Busch
Dennis Wieben
Anne Wolf
Celina Hickisch
Julia Dunker
Antje Krüger
Doppel: I.Jaudszim/V.Wandmaker Doppel: A.Wolf/M.Peix
Mixed: C.Hickisch/R.Tuttas

2013

Dennis Wieben
Sebastian Stegemann
Marcel Busch
Jens Hermwille
Antje Krüger
Anne Wolf
Celina Hickisch
Tina Sadenwater
Doppel: – Doppel: –
Doppel: J.Schley/A.Tietgen

2012

Sebastian Stegemann
Bastian Abert
Dennis Wieben
Jan Pay Holler
Tanja Grzymek
Antje Krüger
Julia Dunker
Annabell Arnecke
Doppel: M.Werning/S.Dördelmann Doppel: T.Grzymek/T.Sadenwater
Mixed: J.Dunker/A.Weber

2011

Sebastian Stegemann
Jan Peters
Karsten Reinecke
Volker Wandmaker
Celina Hickisch
Tanja Grzymek
Anne Wolf
Antje Krüger
Doppel: A.Weber/B.Krause Doppel: –
Mixed: C.Hickisch/St.Rothaug

2010

Sebastian Stegemann
David Weber
Karsten Reinecke
Volker Wandmaker
Celina Hickisch
Amelie Rocheteau
Julia Dunker
Nathalie Wulf
Doppel: A.Gutschy/K.Reinecke Doppel: A.Rocheteau/N.Wolf
Mixed: F.Rathjen/Ch.Dohrn

2009

Marcel Busch
Jan Pay Holler
Volker Wandmaker
Sebastian Stegemann
Amelie Rocheteau
Celina Hickisch
Fungi Chen
Annabell Arnecke
Doppel: T.Zimdahl/N.Boock Doppel: A.Rocheteau/A.Arnecke
Mixed: M.Peix/D.Groenefeld

2008

Hannes Schulz
Sebastian Stegemann
Marcel Busch
Karsten Reinecke
Julia Dunker
Annabell Arnecke
Celina Hickisch
Friederike Rathjen
Doppel: S.Stegemann/M.Knitter Doppel: F.Chen/F.Rathjen
Mixed: F.Chen/N.Boock

2007

Björn Krause
Hannes Schulz
Thomas Zimdahl
Martin Meyer
Celina Hickisch
Annabell Arnecke
Franciska Müller
Julia Dunker
Doppel: S.Stegemann/M.Cordts Doppel: F.Müller/C.Hickisch
Mixed: F.Rathjen/B.Tangemann

2006

Thomas Zimdahl
Carsten Manthey
Karsten Reinecke
Matthias Stehn
Merle Müller
Julia Dunker
Franciska Müller
Nicole Rugenstein
Doppel: M.Stehn/S.Engelmann Doppel: F.Müller/N.Rugenstein
Mixed: M.Müller/B.Tangemann

2005

Karsten Reinecke
Thomas Zimdahl
Houman Aslani
Martin Meyer
Nicole Rugenstein
Celina Hickisch
Sandra Gendera
Doppel: K.Rennecke/C.Manthey Doppel: F.Rathjen/C.Hickisch
Mixed: F.Rathjen/M.Landau

2004

Karsten Reinecke
Norbert Budde
Dieter Endrukat
Rainer Nüske
Marjan Sarrafan
Nicole Rugenstein
Julia Dunker
Jessica Bublitz
Doppel: H.Hütte/K.Reinecke Doppel: F.Rathjen/M.Sarrafan
Mixed: J.Bublitz/V.Fahrenbruch

2003

Karsten Reinecke
Stephan Engelmann
Martin Meyer
Carsten Manthey
Marjan Sarrafan
Nicole Rugenstein
Jessica Bublitz
Julia Dunker
Doppel: J.Tonzel/D.Endrukat Doppel: K.Hämmerling/Vehslage
Mixed: M.Sarrafan/S.Stegemann

2002

Karsten Reinecke
Martin Meyer
Dieter Endrukat
Carsten Manthey
Marjan Sarrafan
Jessica Bublitz
Sandra Büttner
Julia Dunker
Doppel: J.Tonzel/M.Moritz Doppel: S.Wolff/Z.Diskaya
Mixed: D.Kostny/J.Aschmann

2001

Martin Meyer
Karsten Reinecke
Carsten Manthey
Christopher Dohrn
Jessica Bublitz
Martian Lossin
Julia Dunker
Marjan Sarrafan
Doppel: H.Bischoff/C.Dohrn Doppel: S.Ammermann/J.Bublitz
Mixed: M.Lossin/V.Fahrenbruch

2000

Karsten Reinecke
Johannes Honold
Michael Landau
Martin Meyer
Sandra Büttner
Julia Dunker
Zühal Diskaya
Marjan Sarrafan
Doppel: M.Moritz/C.Dohrn Doppel: M.Stehn/Z.Diskaya
Mixed: J.Dunker/F.Kötter

1999

Volker Schneidereit
Dieter Endrukat
Karsten Reinecke
Jan Brandt
Julia Dunker
Zühal Diskaya
Sandra Büttner
Renata Tekic
Doppel: V.Schneidereit/N.Günther Doppel: B.Ebert/Z.Diskaya
Mixed: M.Stehn/J.Tonzel

1998

Karsten Reinecke
Johannes Honold
Volker Schneidereit
Dieter Endrukat
Zühal Diskaya
Julia Dunker
Sandra Büttner
Martina Gorzawsky
Doppel: D.Endrukat/C.Manthey Doppel: I.Guttenberg/S.Büttner
Mixed: J.Dunker/H.Aslani

1997

Karsten Reinecke
Dieter Endrukat
Kai Wittenborn
Matthias Stehn
Julia Dunker
Heidi Reusmann
Matina Gorzawsky
Sandra Büttner
Doppel: U.Walter/K.Wittenborn Doppel: Z.Diskaya/E.Pleger
Mixed: A.Brüssow/T.Janssen

1996

Karsten Reinecke
Rüdiger Feddern
Volker Schneidereit
Marco Franz
Heidi Reusmann
Sandra Büttner
Annett Lämke
Heye Gehrmann
Doppel: U.Walter/D.Endrukat Doppel: Z.Diskaya/J.Dunker
Mixed: J.Dunker/M.Moritz

1995

Volker Schneidereit
Karsten Reinecke
Frank Naundorf
Rüdiger Feddern
Heidi Reusmann
Martina Gorzawsky
Annett Lämke
Birgit Haupt
Doppel: M.Struck/E.Knoop Doppel: E.Poggendorf/H.Gehrmann
Mixed: V.Mertins/M.Struck

1994

Volker Schneidereit
Dieter Endrukat
Otto Ehlers
Karsten Schirm
Birgit Haupt
Margit Andresen
Vanessa Beckmann
Martina Gorzawsky
Doppel: R.Feddern/J.Tonzel Doppel: B.Malchow/H.Gehrmann
Mixed: B.Haupt/B.Borchers

1993

Volker Schneidereit
Karsten Reinecke
Dieter Endrukat
Sven Gebauer
Birgit Haupt
Vanessa Beckmann
Heye Gehrmann
Martina Gorzawsky
Doppel: G.Reinecke/D.Endrukat Doppel: S.Reinecke/B.Ebert
Mixed: B.Haupt/J.Tonzel

1992

Otto Ehlers
Karsten Reinecke
Frank Naundorf
Dieter Endrukat
Heidi Reusmann
Tanja Grzymek
Anke Brüssow
Annett Lämke
Doppel: M.Struck/K.Reinecke Doppel: –
Mixed: T.Grzymek/U.Walter

1991

Frank Naundorf
Volker Schneidereit
Rüdiger Feddern
Frank Riedel
Tanja Grzymek
Birgit Haupt
Anke Brüssow
Heidi Reusmann
Doppel: J.Tonzel/D.Endrukat Doppel: –
Mixed: H.Gehrmann/J.Reschke

1990

Dieter Endrukat
Karsten Reinecke
Michael Struck
Rüdiger Feddern
Tanja Grzymek
Heidi Reusmann
Annett Lämke
Heye Gehrmann
Doppel: B.Schuster/K.Klein Doppel: H.Gehrmann/T.Grzymek
Mixed: S.Kleemann/M.Stehn

1989

Frank Naundorf
Heinz Lehrke
Michael Struck
Karsten Reinecke
Tanja Grzymek
Heidi Reusmann
Annett Lämke
Birgit Haupt
Doppel: M.Stehn/E.Knoop Doppel: –
Mixed: T.Grzymek/M.Stehn

1988

Frank Naundorf
Rüdiger Feddern
Michael Struck
Otto Ehlers
Birgit Haupt
Sigrid Marssollek
Sigrid Thomas
Anke Brüssow
Doppel: K.Reinecke/M.Stehn Doppel: S.Thomas/A.Brüssow
Mixed: B.Haupt/E.Knoop

1987

Otto Ehlers
Rüdiger Feddern
Frank Naundorf
Michael Struck
Birgit Haupt
Sigrid Marsollek
A.Lämke
S.Thomas
Doppel: J.Reschke/K.Reinecke Doppel: –
Mixed: S.Thomas/D.Endrukat
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.